Akcie: Restrukturalizace řeckého dluhu je nutností, ale nebojte se evropských bank, radí Francouzi

| Patria.cz

V současné době již neexistuje nic, co by zabránilo restrukturalizaci řeckého dluhu. V rámci nejhoršího scénáře (prodloužení splatnosti dluhu, snížení kupónu) by řecké dluhopisy přišly o 56 procent hodnoty. Oznámila to během týdne po ekonomické analýze francouzská investiční banka Cheuvreux. Nezrazuje však kvůli tomu od investice do evropských bank.

BNP Paribas - ilustrační foto

"Bankrot Řecka by uškodil méně než pád Lehman Brothers," uklidňují své klienty ekonomové Cheuvreux s tím, že příchod další globální finanční krize kvůli Řecku nehrozí, jelikož aktiva země jsou přecejen kvalitnější.

Dříve obávané dopady dluhové krize Řecka na evropský bankovní sektor podle Cheuvreux výrazný nebudou, jelikož celková expozice vůči řeckým dluhopisům u bank mimo tuto ekonomiku eurozóny nepřesahuje 5 procent jejich účetní hodnoty.

Volatilita

Banky podle francouzských analytiků sice zůstanou i nadále volatilní, ale přesto se zde najdou zajímavé investiční příležitosti.

Cheuvreux radí investorům, aby si ve svém hledáčku drželi následující tituly: BNP Paribas, Credit Suisse, Danske Bank, Intesa, Julius Baer.

Další známá investiční banka, Goldman Sachs, již před Velikonocemi odhadla, že restrukturalizace řeckého dluhu bude a dojde k ní v roce 2012. Evropský bankovní sektor by maximálně 60% ztráta hodnoty držených řeckých dluhopisů měla podle GS vyjít až na 41 miliard EUR.

Řecko: Co by znamenala restrukturalizace jeho dluhu?

  • 1
  • 2
reklama
reklama