Barton Biggs: Nakupujte při poklesech a vsaďte na technologie a energetiku

| redakce

Nakupujte při poklesech. Tak nazval hedgeový manažer Barton Biggs jednu ze svých posledních poznámek k současnému dění na trzích. K tomu není co dodávat - aktuální korekci na trzích považuje za skvělou nákupní příležitost. Ačkoli trvá řada nejistot a hrozeb pro trh, řada akcií je zkrátka podle Biggse stále "za babku".

Barton Biggs

"Stále nejsem velkým příznivcem evropských akcií, ačkoli mám poměrně velký koš akcií ze starého kontinentu, které mají velkou expozici na mladých trzích," upozorňuje Biggs. Tyto firmy byly dokonce během dubna nejvýkonnějším podílem Biggsova portfolia.

Známý investor naproti tomu preferuje americké technologické akcie, a to jak velkých, zavedených firem, tak menších nováčků.

"Velké technologické firmy jsou stále relativně levné ve vztahu ke svým budoucím ziskům," vysvětluje investor. Cisco, Intel, Microsoft nebo IBM mohou být po mnoha letech zajímavou nákupní příležitostí.

Sdílený software

Nové technologické firmy podnikající v oblasti tzv. cloud-computingu, tedy sdíleného online softwaru a dalších produktů, jsou podle Biggse skvělou možností pro investory, které zajímá rychlý růst.

"Nikdo asi nevěříme, že by Microsoft nebo Qualcom mohly růst nějakým astronomickým tempem, ale menší firmy nabízející sdílení dat a softwaru podobné vzrušení nabízejí," tvrdí Biggs.

  • 1
  • 2
reklama
reklama