5 energetických titulů, které milují v Goldman Sachs

| Tomáš Poděbrad

Banka Goldman Sach je jedním z předních finančních domů, který určuje trendy pro investory. Analytici pečlivě sledují všechny tituly obchodované ve Spojených státech a jejich doporučení mají velkou váhu. Tentokrát se zaměřili na energetický sektor. Tento týden přišli dokonce se zvýšeným doporučením na celý komoditní sektor, což během středy přineslo na komoditní trh dobrou náladu. Které konkrétní akcie by měly investoři zařadit do portfolií?

Hornbeck Offshore Services

5. Hornbeck Offshore Services

Vrtná společnost, která provozuje i nákladní lodě a celkovou podporu logistických služeb. Akcie firmy vyrostly během posledního roku o 20 procent, během posledních 4 týdnů ovšem klesly o 11 procent.

První čtvrtletí nedopadlo pro společnost nikterak dobře, ztráta na akcii dosáhla 34 centů.

Analytici Goldman Sachs počítají, že by měla do konce roku 2013 vydělat 3,42 dolaru na akcii. A to je výše než jejich předešlý odhad. Podle nich se jedná o jasnou nákupní příležitost.

First Solar

4. First Solar

Jak už napovídá název, jde o firmu zaměřující se na výrobu solárních panelů. Analytiky z Goldman Sachs překvapil zisk společnosti za první čtvrtletí. Ten totiž překonal jejich odhady o 13 centů.

V nejbližším období by měly akcie společnosti klesat, především kvůli zpomalujícímu solárnímu trhu, který by měl ovšem již ve druhé polovině roku 2011 předvádět lepší "výkony".

First Solar tak nabízí velmi dobrou příležitost pro dlouhodobé investory. Analytici z Goldman Sachs vidí vývoj akcií First Solar v delším horizontu optimisticky.

reklama
reklama