5 akcií, na něž sází Ken Fisher

| Tomáš Poděbrad

Ken Fisher je jedním z nejznámějších správců majetku na světě. Několik let zveřejňuje v časopisu Forbes články pod názvem "Portfolio Strategy" - a čtenářů jen přibývá. Fisher mimo jiné doporučuje konkrétní společnosti k nákupu. S investovaným majetkem v hodnotě 36 miliard dolarů se řadí mezi důvěryhodnější rádce, a proto i my nabízíme pět jeho akciových tipů.

Mosaic

Mosaic

Zemědělská firma, která se specializuje na hnojiva. Silné zaměření na brazilský a čínský zemědělský sektor by měl společnosti pomoci v dalším růstu.

Pokud chcete, aby vaše portfolio zahrnovalo zemědělský sektor, Mosaic je ideální neotřelou volbou.

Phillips-Van Heusen

Phillips-Van Heusen

Výrobce oblečení Phillips Van-Heusen předvedl velice silná čísla za první čtvrtletí letošního roku. Růst byl patrný ve všech segmentech. Firmě také pomohla akvizice společnosti Tommy Hilfiger, která proběhla na koci roku 2010.

Phillips Van-Heusen těží hlavně z rostoucí spotřebitelské důvěry, která by měla i v letošním roce nadále posilovat.

Eastman Chemical

Eastman Chemical

Rok 2011 se pro Eastman Chemical jeví jako jeden z nejsilnějších. Akcie od začátku roku přidaly 20 procent a anyltici se shodují na dalším růstu.

Společnost je jednou z největších v oboru chemie a materiálů, vyrábějící například filtry do cigaret, plasty na petláhve nebo polymery.

Stálá spotřeba výrobků Eastman Chemical se na hospodaření projevila už v minulém roce a s rostoucí spotřebitelskou základnou by se měla pozitivně projevit na tržbách i na ziscích společnosti.

  • 1
  • 2
reklama
reklama