6 defenzivních akcií pro červnové obchodování

| Andrej Rády

Nejistota okolo Řecka a dalšího vývoje americké ekonomiky, druhé dno nemovitostního trhu, očekávané zpomalení růstu firemních zisků, dopady přírodní katastrofy v Japonsku, konec kvantitativního uvolňování - důvodů k opatrnosti při investování do akcií je více než dost. Defenzivní tituly se zajímavou dividendou jsou proto logickým doporučením pro další týdny a měsíce. Půltucet akcií, jimž nahrávají i technické podmínky, by měly investorům zajistit pevnou půdu pod nohama, ostrov v rozkolísaném tržním moři.

Analog Devices

Analog Devices

Společnost navrhuje a vyrábí integrované obvody. V uplynulém čtvrtletí zvýšila zisk o 45 procent. Navíc dala dobrý výhled na další období, protože svou produkcí nahradí výpadky dodávek z Japonska způsobené přírodní katastrofou.

Řada analytických domů proto zvyšuje svůj výhled na akcie společnosti, která dodává svá řešení především do sektoru telekomunikací a automobilů.

Firma navíc vyplácí roční dividendu 1 USD, tedy zhruba 2,4 %.

Coca-Cola

Coca-Cola

Akcie Coca-Coly v březnu solidně posílily a v dubnu dosáhly nových maxim.

Během května dokázaly prolomit trojúhelníkovou formaci a jsou na cestě k 80 dolarům, kde je technický cenový cíl pro letošní srpen.

Agentura S&P doporučuje akcie výrobce nealkoholických nápojů nakupovat "pěti hvězdičkami", Wells Fargo předpokládá také lepší výkonnost než průměr trhu. Credit Suisse dokonce odhaduje cenu akcií během 12 měsíců na 95 USD.

Cola, nebo Pepsi?! Válka pokračuje

reklama
reklama