Akciová příležitost jménem QE3. Ale pozor na Evropu, varuje BlackRock

| Jaroslav Bukovský

Už zase začíná jít do tuhého, headliny přitvrzují, CNBC píše o ekonomickém hororu, řadu věcí máme na svědomí i my. Trhy se minulý týden poroučely na jih, rostoucí napětí v éteru nad parketem lze ovšem vstřebávat všemi smysly. Co to znamená pro investorskou obec? Jediné - blíží se okamžik nákupu.

Tisk dolarů

Nebudou přece čekat, až tržní nálada spraví, jinými slovy až akcie dosáhnou dalšího lokálního vrcholu?!

Legendární bankéř Rotschild, jehož jméno zobecnělo jako synonymum bohatství, měl moudré krédo: Nakupuj, když v ulicích teče krev. Pravda, uplynulá tři léta nás naučila, že když jeden den teče ulicí potůček krve, druhý den se mezi domy může valit celá řeka. S identifikací dna nám tedy Rotschildovo pravidlo nepomůže.

Cesta opačným směrem navíc může být hodně dlouhá. Negativní proud nových informací totiž zatím nabírá stále na síle.

Zásadní vlastností pro příští týdny tedy bude obezřetnost spojená s připraveností k rozšiřování pozic. "Dvojitá recese je nepravděpodobná, protože centrální banky budou pokračovat v růstovém dopingu tiskem peněz," říká Nigel Bolton z Blackrock pro CNBC.

Aktuální vývoj amerických akcií sledujte zde

Nepřímo tak naráží na další fázi kvantitativního uvolňování. Ta by ovšem mohla rázem změnit náladu na trhu. V takovém případě by nákupy opravdu nebyly od věci.

  • 1
  • 2
reklama
reklama