Pět horkých akciových tipů na letošní léto

| Tomáš Poděbrad

Letní měsíce nepatří z investorského hlediska mezi ty nejaktivnější. Podle odborníků se však na trhu v tomto období nachází dost peněz, které se dají výhodně zhodnotit. V současnosti se akcie potýkají s poklesem. Prodejci převládají a pesimismus roste. Ano, čeká nás nejisté období, jak ve Spojených státech a v Evropě, tak v Asii. I tak se v létě může vyplatit investice do akcií. Do jakých?

Mosaic

Mosaic

Léto je obdobím sklizně pro mnoho farmářů po celém světě, zvláště pak v severnějších oblastech. Společnost Mosaic pomáhá zemědělcům maximalizovat zisky, hlavně svými hnojivy.

Poptávka po jídle zatím nevykazuje žádné známky zpomalení, pokud pomineme evropské problémy se zeleninou. Akcie firmy Mosaic je pro letní období výbornou akcií, která bude předvádět solidní výkony.

Aktuálně výhodnému nákupu pomáhá i nepříznivá situace akcií Mosaic. Ty jsou totiž pod mírným prodejním tlakem a nabízí investorům velice zajímavou příležitost. Od začátku roku klesla cena akcií Mosaic o 10 procent. Samotný index S&P 500 naopak drží mírné zisky.

Amazon

Amazon

Dovolená, odpočinek, relaxace – to vše patří k letním měsícům. S tím vším je spojena četba knih. A ta v létě vysoce roste.

Z toho může těžit Amazon se svým produktem Kindle – čtečkou elektronických knih založenou na technologii elektronického papíru, umožňující lepší čitelnost a mnohem větší výdrž baterie.

Firma Amazon byla v minulosti velkým favoritem investorů. Jen za poslední dva roky dokázaly akcie Amazonu vzrůst z 80 dolarů až na 200 dolarů za akcii. Podle analytiků by měl Amazon v tomto roce vykázat zisk 2,47 dolaru na akcii. Tržby by pak měly vzrůst o 53 procent.

6 defenzivních akcií pro červnové obchodování

reklama
reklama