Výsledková sezóna v USA začíná. Které akcie z Dow po výsledcích vyletí nahoru?

| redakce

Některé akcie z indexu Dow Jones, například JPMorgan Chase a IBM, mají tendenci překonávat ostatní tituly po vyhlášení hospodářských výsledků ve druhém čtvrtletí. Není to naopak případ akcií společností Disney, Microsoft a ExxonMobil, které ve výsledkové sezóně po ohlášení firemních zisků za druhý kvartál obvykle ztratí dvě procenta.

Společnost Alcoa neoficiálně odstartuje výsledkovou sezónu ohlášením svých zisků už dnes (11. července) po ukončení obchodování. Akcie tohoto producenta hliníku si po ohlášení finančních dat zpravidla nijak dobře nevedou, další den je obvykle čeká propad o 0,7 %.

(Průměrný pohyb ceny byl odvozen na základě více než 10letého sledování.)

Výsledková sezóna může znamenat riziko zvýšené volatility nejen pro akcie zahrnuté v indexu Dow Jones Industrial Average. Letos to platí obzvlášť, protože i mimo výsledkovou sezónu byl letos Dow jako na houpačce. Díky posledním dvěma týdnům je aktuálně od začátku roku v plusu, ale kdo ví, co přijde během výsledkové sezóny.

Loňské léto nebyla výsledková sezóna příznivá pro akcie Bank of America a Cisco Systems, obě spadly po oznámení zisků o 10 % během jediného obchodního dne. Pfizeru naopak výsledková sezóna přinesla 6% vzestup.

Co se týče akcií, nelze se na nic spoléhat stoprocentně, avšak historie může být jistým vodítkem. 5 vybraných akcií z indexu Dow zaznamenalo v uplynulých 10 letech v průměru největší zisky v obchodním dnu bezprostředně následujícím po vyhlášení čtvrtletních firemních údajů v červenci a srpnu.

United Technologies - červencová výnosnost akcie

5. United Technologies

Průmyslový gigant vyrábí motory pro letadla Pratt & Whitney a výtahy Otis.

Datum vyhlášení výsledků: 18. července před začátkem obchodování

Historická výkonnost: Akcie United Technologies ve výsledkové sezóně průměrně rostou o 1,1 % po vyhlášení firemních čísel za 2. čtvrtletí. V 6 z uplynulých 10 let akcie během výsledkové sezóny přidávaly. Největší, 5,9% růst byl zaznamenán 17. července 2008 poté, co společnost předčila svými zisky očekávání investorů.

Predikce analytiků: Analytici na základě dat Thomson Reuters předpokládají, že firma oznámí ve druhém čtvrtletí zisk 1,41 USD na akcii a tržby 14,7 miliardy USD. Pro srovnání, minulý rok to bylo 1,2 USD a 13,9 miliardy USD.

United Technologies patří k favoritům analytiků, co se týče výkonnosti ve 2. čtvrtletí. Akcie získala 20 doporučení ke koupi, 5krát se objevilo "držet" a ani jeden z analytiků nedoporučuje akcie prodat. Průměrná cílová cena 98,25 USD znamená stále zajímavý růstový potenciál.

reklama
reklama