5 akcií, které se v 2. pololetí odrazí ode dna

| Tomáš Poděbrad

První pololetí na akciových trzích by se dalo nazvat maniodepresivní. Pády střídaly růsty, ale přes poklesy z posledních dnů jsou letos zatím americké akcie v plusu. Existuje ovšem řada titulů, kterým se dosud nedařilo. Které akcie by tedy měly ve druhém pololetí ukázat investorům přívětivější tvář?

Cisco Systems

Cisco Systems

Technologický miláček 90. let. V té době patřila firma mezi přední výrobce síťových a telekomunikačních zařízení. Ředitel John Chambers byl v té době oblíbencem Silicon Valley a Wall Street.

Během posledních let ovšem vůdce společnosti zttratil převážnou část důvěry a firma se nedokázala dostat do formy z konce století. To vedlo analytiky ke snížení odhadů na ziskovost firmy.

Ano, firma dokázala překonávat odhady, ale je to to samé, jako byste čekali od dítěte na vysvědčení samé pětky a ono by přineslo čtyřky. Kromě toho konkurence předehnala firmu kvalitou produktů.

Akcie Cisca se však za poslední roky dostaly velmi nízko a v současnosti představují dobrou investiční příležitost. Podle analytiků by mohly akcie firmy připsat ještě letos 10 až 20 procent.

reklama
reklama