Akcie: Které firmy vydělají na hurikánové sezóně podle Jamese Altuchera?

| Tomáš Poděbrad

Pokračující problémy v Evropě, navýšení dluhového stropu ve Spojených státech, klesající dolar. Investoři mají v posledních dnech o zábavu postaráno. K tomu se už několik týdnů přidává prudký vítr. Ne ten, který ve středu zasáhl spolu s 60 tisíci blesky území Ćeské republiky, ale hurikán. Ve Spojených státech totiž začíná hurikánová sezóna a jako každý rok, i letos na ní jde vydělat.

James Altucher

Zasvěcených v otázce výběru akcií pro hurikánovou sezónu je více. věnujme se například názoru častého kontrariána Jamese Altuchera. Už před rokem se podíval na 10 nejnákladnějších hurikánů v historii Spojených států. Poté si prošel historii indexu S&P 500 a zjistil, které akcie si vedly během a po katastrofálních hurikánech nejlépe.

Zjistil tak, že akcie Campbell Soup byly během všech hurikánů jedním z nejrůstovějších titulů. To dává smysl, protože lidé si na doplnění zásob vybírají právě konzervy od této známé společnosti.

I mimo hurikánovou sezónu je ovšem firma Campbell Soup velice solidní růstovou akcií. Zdá se, že akcie nereagují na to, co se děje v ekonomice, a vykazují stabilní růst. Firma má navíc dostatek hotovosti, takže by neměla chybět v portfoliích investorů.

Campbell Soup
  • 1
  • 2
reklama
reklama