Vydělávejte bez skrupulí. Vsaďte na dividendy za tabák!

| redakce

Akcie tabákových společností nabízejí v porovnání s ostatními akciemi firem ze spotřebního sektoru zdaleka nejvyšší dividendy. Představují tak pro investory relativně bezpečný zdroj slušných výnosů. Společnosti zaměřené na výrobu cigaret by v žádném portfoliu neměly chybět. Ačkoli je celý průmysl hodně regulovaný a zdaněný, výrobci cigaret jsou stále v zisku. Půltucet tipů z newyorské burzy může být inspirací pro drobné investory.

British American Tobacco

1. British American Tobacco

Společnost patří mezi největší výrobce cigaret na světě. Mezi její nejznámější značky patří Dunhill, Kent, Lucky Strike a Viceroy. Britsko-americká společnost se sídlem ve Velké Británii byla založena v roce 1902.

Poslední vyplacená dividenda činila 2,66 USD, akcie se aktuálně obchoduje za 90 USD. Analytici očekávají roční růst zisku na akcii (EPS) před 9 % během příštích pěti let.

Lorillard

2. Lorillard

Po soudních sporech rozhodnutých ve prospěch cigaret této značky vystřelily akcie šíleným tempem. V dalších týdnech akcie sestoupila zpět pod 100 USD, aby se brzy dostala opět na úroveň okolo 110 USD. Nejde tedy rozhodně o investici pro slabé nátury.

Lorillard platí jedny z nejvyšších dividend v tabákovém sektoru, poslední vyplacená čtvrtletní dividenda činila 1,3 USD. Analytici odhadují růst EPS okolo 9,33 % pro příštích 5 let. Očekávání zisků a velkého růstu jsou rozhodně optimistická, avšak musíme brát v úvahu, že společnost má negativní hodnotu majetku (negative equity). Firma by tak v budoucnu mohla upustit od výplaty dividend.

reklama
reklama