Výprodeje na trzích? S Buffettem nepočítejte

| Tomáš Poděbrad

Trhy zachvátila v posledních týdnech panika. Výprodeje se šířily od Japonska až o Spojené státy. Mezi splašenými investory se ale najdou i tací, kteří dokážou využít každé situace. Patří mezi ně také Warren Buffett, který se i díky investicím v neklidných dobách stal po právu miliardářem. Co si v posledních dnech Buffett koupil a co by nemělo chybět ani ve vašem portfoliu?

Wal-Mart

Wal-Mart

Masivní rozšíření obchodů Wal-Martu je pro firmu hlavní výhodou a zároveň marketingovou strategií. Když se ale zaměříme na tržby, tak s téměř 450 miliardami dolarů je těžké odhadovat další významný růst.

I tak se ale firma snaží být agresivní. Stále totiž nepokrývá celý svět a investory by tak mohla zajímat 10miliardová akvizice s brazilskou sítí prodejen Carrefour. To by mohlo společnosti pomoci k posílení pozice v Jižní Americe.

Wells Fargo

Wells Fargo

Tento rok je pro banky zatím katastrofický. V případě akcií Wells Fargo jde o pokles o 20 procent. Banka se ale může chlubit jedním z nejlepších managementů ve finančním sektoru. Zároveň nabízí velmi širokou škálu produktů a služeb, které ostatní banky nemají. Pro investory by to měl být jasný impuls k nákupu.

  • 1
  • 2
reklama
reklama