Akcie, které nyní křičí "kup si nás"

| Tomáš Poděbrad

Trh se v posledních týdnech zbláznil. Propady zachvátily Asii, Evropu i Spojené státy. Kromě investorů se na tom podílelo i vysokofrekvenční obchodování, které generuje zhruba 2/3 příkazů na celém trhu. To ale udrží akcie sotva na dvě vteřiny. Pohyby jsou tak nevyhnutelné. Jaké akcie si v tomto vysokorychlostním světě vybrat?

Vysokofrekvenční obchodování (HFT) je pro mnohé investory noční můrou. Mělo by se zakázat, nebo omezit. Jak? Stačí pouze upřesnit, resp. prodloužit dobu, po jakou tyto přístroje mohou držet akcie. I kvůli tomu, že počítače drží jednotlivé akcie nejvýše 2 vteřiny, se index Dow Jones pohyboval v posledních dnech jako na houpačce. Za 4 dny dokázal připsat a znovu odepsat přes 400 bodů.

Jak i v takto složitém obchodním systému uspět? O odpověď se postaralo téměř 100 analytiků Morningstar.

WalMart

WalMart

V průběhu posledních 10 let se tržby tohoto obchodního řetězce zdvojnásobily, zisky téměř ztrojnásobily. A cena akcie. Pohybuje se okolo 51 dolarů. Obchody Wal Martu přitom rostou všude mimo Spojené státy. Růst je téměř nezastavitelný a tomu by měla odpovídat i cena akcií. Podle analytiků by měly v budoucnu přidat několik desítek procent.

Abbott Laboratories

Abbott Laboratories

Farmaceutický gigant, jehož cena je mnohem níž, než by měla ve skutečnosti být. Firma sice čelí možnému zákazu několika léků. Na druhou stranu má ale v záloze připraveny další trháky, kterými by měla dobýt trh. I u této společnosti očekávají analytici prudký růst.

reklama
reklama