Cramer: 10 podmínek pro růst cen akcií

| redakce

Nic se v současné době na trhu nevyvíjí dobře a do té doby než přijdou skutečné změny, se to nezlepší, říká burzovní guru Jim Cramer, který pojmenovává deset důležitých věcí, které se na trzích musí změnit, aby se kurzy akcií vydaly vzhůru.

Jim Cramer CNBC

I. Političtí vůdci se musí vrátit z dovolených, protože se nic nedá koordinovat pořádně, když je většina důležitých lidí stále pryč.

II. Akcie finančních institucí musí přestat padat.

III. Tradičně sezónně negativní období pro akcie technologických společností musí skončit. Podle Cramera by tomu mohlo být již ve třetím zářijovém týdnu. Do té doby se může výsledkové očekávání investorů dostat tak nízko, že v případě, když budou jejich výsledky za třetí čtvrtletí přesně v očekávání, jim nebude nic bránit v růstu.

IV. Investoři musí vidět ještě větší aktivitu na poli fúzí a akvizic, která by je přesvědčila, že lidé v byznysu jsou ochotni zaplatit za akcie víc, než za kolik se aktuálně prodávají na burze.

V. Ceny akcií a zlata musí jít ještě níže. Akcie proto, aby vydržely "útoky" od vysokofrekvenčních obchodníků a zlato musí investorům ukázat, že neumí chodit jen jedním směrem. V posledních dnech však vývoj cena zlata podle Cramera v sobě diskontuje totální kolaps eurozóny.

  • 1
  • 2
reklama
reklama