Býci za dveřmi. Insideři stále preferují akcie

| Tomáš Poděbrad

Bouře na trzích, nebo jen býčí korekce? Tato otázka tíží investory po celém světě. Srpen je na burzách zatím jedním z nejvíc stresových měsíců roku. Hodnota akcií se v mnoha případech propadla na několikaměsíční minima a podle zasvěcenců je ten nejvyšší čas k nákupu.

Investory v současnosti netíží ani tak hospodaření společností, jako fakt, že se většina vyspělých ekonomik řítí ke dnu. Jen ve Spojených státech je tvorba pracovních míst tak mizerná, že spotřebitelé razantně omezují své výdaje. Společnosti pak uvidí výrazný pokles poptávky po produktech a to pošle celou ekonomiku do smrtící spirály.

"Když se trhy řítí ke dnu, je dobré zvažovat investice do akcií. Základním důvodem pro jejich nákup je to, že akcie jsou v té chvíli podhodnocené. Tentokrát hraje roli i vývoj ekonomik, státní dluhy a inflace," říká David Coleman z Vickers Weekly Insider.

Podle mnohých se ale blíží stabilizace makroekonomických podmínek. Doporučují tak rozšířit portfolia o několik akciových titulů. A které to jsou?

Morgan Stanley

Morgan Stanley

Až do nedávné doby nebylo o akcie banky zájem. Ty v letošním roce navíc zažily pád z 31 dolarů až na 21 dolarů. Prodeje se ale v létě zastavily a investoři začali o nákupu akcií Morgan Stanley opět uvažovat. Začátkem srpna navíc koupil sám ředitel společnosti James Gorman 100 000 akcií za cenu přes 2 miliony dolarů. Pro investory dostatečný impuls k nákupu.

Od té doby ale akcie opět klesly a nyní se pohybují okolo 16 dolarů za kus. Znamená to, že jsou zasvěcení analytici a investoři hloupí? Ne, udělali pouze to, co je normální, nakoupili moc brzy.

Morgan Stanley má ale budoucnost růžovou. Čeká ji spousta příjmů z řízení aktiv a investičního bankovnictví. Akcie by tak neměly padat hlouběji a vyplatí se je nakoupit.

reklama
reklama