Dividendové hity v podání Warrena Buffetta

| Tomáš Poděbrad

Léto nepřináší na akciových trzích tolik vzrušení, jako zbylé měsíce roku. Pravidelná dividenda je ale v dobách nejistoty i okurkové sezóny jistým zdrojem zisku. Hledáček jsme tentokrát nasměrovali na dividendové akcie ze Spojených států. A o jejich výběr se postaral sám investorský guru Warren Buffett. Jak tučný výnos přinášejí a jaké mají zastoupení v Buffettově fondu?

Coca-Cola

Coca Cola

Dividenda dosahuje na 2,8 procenta. Každý kvartál se ale mohou akcionáři těšit na 47 centů za akcii. Firma zůstává v Buffettově portfoliu na prvním místě, protože dosahuje téměř na celou čtvrtinu aktiv. Přednímu světovému výrobci a dodavateli nealkoholických nápojů a sirupů věří do budoucna většina analytiků. Z 16 dotázaných doporučuje nákup akcie Coca Coly hned 15 analytiků.

UPS

UPS

Firma vyplácí čtvrtletní dividendu ve výši 52 centů na akcii. Podíl akcií UPS v portfoliu Buffetta ale není tak významný, jako u Coca Coly. Dosahuje na 0,2 procenta. United Parcel Service působí celosvětově a jako dodávková služba je známá a zákazníky ověřená. Tržní kapitalizace činí kolem 53 miliard dolarů. Budoucí vývoj společnosti by měl být pozitivní. To je i názor 19 analytiků z celkových 25, kteří doporučují akcie k nákupu.

General Electric

GE

Čtvrtletní dividenda dosahuje na 15 centů za akcii. GE přitom zvýšilo dividendu ve třech z posledních čtyř čtvrtletí. Firma je v Buffettově portfoliu zastoupena 0,3 procenta. General Electric zasahuje do značné řady odvětví. Od motorů pro letecký průmysl, přes zpracovávání vody, až po finančnictví. U investorů patří GE k nejžhavějším tipům, s čímž se shodují i analytici. Převážná většina totiž doporučuje akcie k nákupu.

M&T Bank

M&T Bank

Firma vyplácí čtvrtletní dividendu ve výši 70 centů za akcii. Buffett má ve společnosti podíl 5,4 milionu dolarů, což představuje necelé procentuelní zastoupení v portfoliu. Podle analytiků ale není budoucí vývoj akcií této banky zcela jistý. Z 21 dotázaných se k nákupu vyjádřilo 7. Zbylí analytici doporučují akcie držet.

reklama
reklama