Evropské akcie budou brzy hodně levné

| redakce

Zdá se, že má Evropa při řešení dluhové krize v zásobníku ještě dost ostrých nábojů. Rodí se plány na vytvoření fiskální unie nebo emisi společných eurobondů. Kvantitativní uvolňování na způsob toho amerického by mohlo Evropu dostat z recese, alespoň na čas. Dlouhodobě se však pádu trhů nedá vyhnout.

Evropské akcie

Euro je pod tlakem, ale ekonomika USA na tom se svým dluhovým problémem není o moc lépe. Pokud dojde k nějaké nové "lehmanovské" události (i když tentokrát nejspíš s epicentrem v Evropě), měli bychom se jako investoři připravit na poklesy napříč všemi třídami aktiv. Výjimkou bude pravděpodobně jen zlato.

ISČS: Na krizi vyzrajete pravidelným investováním

Na druhou stranu nás pak nejspíš čeká jedna z nejlepších nákupních příležitostí novodobých dějin. Evropské akcie budou úžasně levné!

Při výběru investice bude nutné klást důraz na fundamentální analýzu, především u finančních společností by měli být investoři více než obezřetní. Každopádně je nutné být v připraven, sledovat trh a nepropásnout správný okamžik k nákupu.

Na kdy načasovat nákupy?

Zprávy z Evropy nejsou dobré, ale i euroskeptici odhadují, že by euro mělo vydržet ještě několik let. Stále totiž mohou být podniknuty určité kroky na záchranu měny, Evropa se nevzdá bez boje.

Zádrhel číhá v Německu. Proti záchranným balíčkům se staví většina německé veřejnosti, a ani kvantitativnímu uvolňování skrze ECB nejsou Němci nakloněni. Nedávná rezignace hlavního ekonoma Jürgena Starka jen upozornila na rozpory v rámci ECB:

reklama
reklama