Na těchto 11 akciích se shodne opatrný Warren Buffett s excentrickým Jimem Cramerem

| Andrej Rády

Warrena Buffetta ani Jima Cramera není potřeba představovat. Na jedné straně je jeden z velkých hodnotových investorů, na druhé straně populární moderátor nejsvižnějšího pořadu o investování na americké CNBC, který většinou neztrácí býčí náladu, pokud jde o akcie. Které tituly si od obou těchto investorských veličin zasluhují skvělé známky?

1. Coca-Cola

Buffettův mnohaletý favorit (Warren vlastní akcie za zhruba 14 miliard dolarů) plánuje investovat další 4 miliardy dolarů v Číně. velikost tamního trhu láká k rozšíření operací. A Cramer dává Coca-Cole velkou nálepku "BUY!". "Nebát bank a technologií, které táhnou trh dolů, Coca-Cola by už byla na historických maximech," tvrdí populární moderátor.

1 Coca-Cola

2. Sanofi-Aventis

Jim Cramer akcie této farmaceutické firmy doporučuje již dlouhé měsíce. Jsou podle něj velice levné a zajímavé i pro dividendové investory.

2 Sanofi-Aventis

3. ConocoPhillips

Warren Buffett ve 2. čtvrtletí zvýšil svůj podíl ve firmě o 27 %, Cramerovi se navíc zamlouvá možnost, že by se akcie ropné ConocoPhillips mohly v dohledné době na burze rozdělit. P/E u této akcie se pohybuje zhruba okolo 8,5, což je velice atraktivní ocenění.

3 ConocoPhillips
reklama
reklama