Akcie, které možná dají zapomenout na Apple

| Tomáš Poděbrad

Technologický gigant Apple je jednou z nejrůstovějších akcií poslední dekády. Jejich hodnota vzrostla od roku 2001 o téměř 4 tisíce procent (!!!) a mnoha akcionářům přinesla pohádkové zisky. Je těžké najít společnost, která by Applu v rychlosti růstu akcií konkurovala. Přesto jsme našli několik kandidátů podobně rychlého růstu ceny akcií.

Překonat akcie Applu v rychlosti růstu by totiž v budoucnu nemělo být tak těžké. Ano, Apple má obrovsky silnou a věrnou základnu zákazníků. Na trh přichází téměř každý rok s úchvatnou novinkou.

Je ovšem potřeba si uvědomit, že ještě na začátku roku 2009 stály akcie společnosti méně než 100 dolarů. Růst během dvou let k téměř 400 dolarům je raketový. Podle analytiků už ale nemají akcie Applu takový potenciál, aby vyrostly během dalších dvou let téměř čtyřnásobně.

V současnosti je na trhu velké množství silně podhodnocených akcií. Mají před sebou slibné roky plné rostoucích zisků a tržeb. A právě tyto tituly by mohly v příštích letech překonat Apple v rychlosti růstu. Navíc je pro mnoho investorů výhodné nakoupit akcie, které stojí do 50 dolarů, než utratit 400 dolarů za jednu akci Applu.

Jak je na tom tedy aktuálně Apple a které akcie by ho mohly v budoucnu překonat?

Apple

Apple

Apple patří mezi přední výrobce počítačů a mobilních zařízení. Odhad zisku v letošním roce je 27,41 dolaru na akcii a 32,12 dolaru pro rok 2012. taková čísla jsou ve světě možná unikátní.

Stálice se skvělým managementem bude pravděpodobně i nadále velmi výhodnou investicí, i když Steve Jobs (opět) odešel z čela firmy. Investice do Applu se ovšem stává spíše dlouhodobou záležitostí.

United Continental Holdings

United Continental Holdings

Jedna z největších leteckých společností. Odhadovaný zisk na akcii v letošním roce je 3,57 dolaru a příští rok 4,98 dolaru.

Proč by akcie UAL měly překonat růst Applu? Začínají z podobně "špatné" pozice. Navíc ceny ropy klesají, a to je obrovské plus pro snížení nákladů na palivo této velké letecké společnosti.

reklama
reklama