Nejen bankami živ je americký investor. Výsledky představí eBay, tři technologičtí giganti a General Electric

| redakce

Následující týden bude na výsledky amerických firem bohatý. Kromě finančního sektoru by investoři měli zaměřit pozornost zejména na technologie. "Velkým dnem" IT firem bude čtvrtek 19. ledna, kdy svá čísla odkryjí Intel, IBM a Microsoft. Mezi další důležité "nebankovní" reporty příštího týdne budou patřit také výsledky eBay ve středu a GE v pátek.

eBay - zisk na akcii

eBay (18. 1.)

U eBay očekávají analytici zisk 57 centů na akcii oproti loňským 52 centům a tržby 3,32 miliardy USD ve srovnání s dvěma a půl miliardami před rokem.

Společnost by mohla trhy příjemně překvapit díky silným vánočním prodejům a pokračujícímu růstu v oblasti mobilního elektronického obchodování. Tržby v e-commerce v USA rostly v listopadu meziročně o 15 %. Investoři by navíc mohli ocenit novou prodejní strategii eBay.

JPMorgan zklamala. Jak na tom jsou další velké americké banky?

Technologický sektor

Mnozí výrobci ze sektoru polovodičů nenaplnili chmurné odhady analytiků, kterým přispěly i skeptičtější guidance samotných firem, a vykázali silné výsledky za třetí kvartál. Obavy zapříčinila zejména oslabující poptávka na koncových trzích. Nepříznivá situace přetrvává, proto technologické firmy opět investory před výsledkovou sezónou varují. Odkazují na slabou poptávku v USA, pokračující dluhovou krizi v eurozónu a signály zpomalení v Číně.

Microsoft - zisk na akcii

Výrobci čipů k osobním počítačům budou nadále zranitelnější než jejich konkurenti dodávající komponenty mobilnímu průmyslu. Devastující povodně v Thajsku navíc ochromily významnou část světové produkce pevných disků.

Microsoft (19. 1.)

Konsenzuání odhad zisku počítá se 76 centy na akcii, tedy o cent méně než ve stejném o období před rokem. Tržby by měly růst na 20,9 miliardy USD ve srovnání s 20 miliardami loni.

  • 1
  • 2
reklama
reklama