10 nejlepších akcií z každého sektoru indexu S&P 500 pro rok 2012

| Tomáš Poděbrad

Ještě v září se americká ekonomika podle řady odborníků řítila do recese. Přesto se jí podařilo udržet mírný růst, navíc řada makroekonomických indikátorů dává tušit, že by Spojené státy mohly odolat tlaku ze zadlužené Evropy. V každém z hlavních deseti sektorů amerických akcií bude na koho vsadit.

Spotřební zboží zbytné

Jedním z odvětví, která by se měla v blízké budoucnosti zotavit, je nemovitostní sektor. S ním je úzce spojen prodej potřeb pro domácnost a vybavení domů.

Z toho by mohla mimo jiné těžit společnost Bed Bath & Beyond. U této firmy je letos očekáván růst zisku o 27 %, v roce 2013 pak o dalších 14 %.

Bed Bath & Beyond

Spotřební zboží nezbytné

V tomto sektoru je výjimečná situace a pro investory nabízí dobrou příležitost. Loni firma Kraft Foods převzala Cadbury. Podle mnoha analytiků to bylo velmi špatné rozhodnutí, hlavně kvůli financování akvizice novým dluhem přes 9 miliard USD.

Začátkem letošního roku firma podlehla tlaku investorů a během dalších měsíců by se měla rozdělit na dvě společnosti - jednu zaměřenou na potraviny (grocery), druhou na pochutiny (snacks). Dohromady by obě části měly mít po krátké době vyšší hodnotu než současná firma.

Jak tedy investovat do rozdělení Kraft Foods? Nejprve nakoupit akcie celé firmy, ty držet kvůli dividendě, a po splitu se zbavit předpokládané "pomalejší" části zaměřené na běžné potraviny a držet akcie růstově zaměřeného výrobce pochutin.

Kraft Foods
reklama
reklama