Hvězdy Dow si dají příští týden výsledkové rendez-vous

| redakce

V příštím týdnu budou investoři netrpělivě očekávat čísla řady firem zahrnutých v indexu Dow Jones. V úterý zveřejní výsledky hospodaření DuPont, Travelers, McDonald's, Johnson & Johnson a operátor Verizon. Středa bude patřit Boeingu a United Technologies. Ve čtvrtek budou reportovat AT&T a Caterpillar a v závěru týdne svá čísla odkryjí Chevron a Procter & Gamble. Na odhad výsledků většiny z nich se podívejte v našem přehledu.

McDonald's - zisk na akcii

McDonald's (24. 1.)

Investoři mohou očekávat další silný kvartál zejména díky inovacím v produktové řadě. Rozšíření by se měl dočkat i sortiment nápojů. V roce 2012 se společnost chce nadále soustředit na expanzi a zvyšování počtu restaurací. Dvě třetiny z plánovaných nově otevřených provozoven mají být v Asii.

Globální provozovatel restaurací McDonald's by měl oznámit zisk 1,29 USD na akcii ve srovnání s loňským 1,15 USD. Čtvrtletní tržby mají podle analytiků vzrůst na 6,8 miliardy USD z loňských 6,2 milardy USD.

78,3 % analytiků doporučuje akcie k nákupu, což je velmi příznivé hodnocení ve srovnání s 55,2 % hodnocení "koupit" u největších konkurentů.

Verizon - zisk na akcii

Verizon (24. 1.)

Druhý největší americký operátor by měl získat konkurenční výhodu oproti AT&T a Sprint Nextel hlavně díky tržbám z iTunes. Segment chytrých telefonů představuje pro firmu nový prostor pro expanzi.

Analytici počítají se ziskem 54 centů na akcii, tedy stejným jako před rokem. Tržby by měly zaznamenat 7,6% meziroční růst na 28,4 miliardy USD.

Více než polovina analytiků doporučuje akcie držet.

Johnson & Johnson

Johnson & Johnson

Výrobce zdravotnických potřeb a celé řady dalších produktů je favoritem řady dlouhodobých investorů. Analytici ovšem čtvrtletně předpokládají pokles zisku na akcii.

Ve třetím kvartálu firma vydělala na akcii 1,24 USD, za čtvrtý kvartál by to mělo být 1,1 USD. Meziročně by ovšem zisk měl stále růst o zhruba 6 % z 1,03 USD.

Pro společnost hovoří především skvělá dividendová historie. Již 49 let totiž firma zvyšuje vyplácenou dividendu. Zajímavý je i současný dividendový výnos okolo 3,5 %.

reklama
reklama