Investory čeká další várka výsledků. Najdou mezi nimi i čísla Applu

| redakce

Americká výsledková sezóna je v plném proudu. Úterý bude ve znamení technologií, protože budou reportovat AMD, Yahoo! a Apple. Den nato zveřejní svá čísla těžební ConocoPhillips. Ale ani v ostatních dnech nebude o výsledky nouze.

Halliburton - zisk na akcii

Halliburton (23. 1.)

Halliburton vyrábí produkty a poskytuje služby pro energetický průmysl, zejména pro těžbu a zpracování ropy a zemního plynu.

Zisk 99 centů by oproti loňskému roku znamenal více než 45% nárůst. Tržby by měly taktéž zaznamenat vzestup, a to z 5,2 miliardy USD na 6,8 miliardy.

Většina analytiků (92,6 %) doporučuje Halliburton k nákupu. U deseti největších konkurentů je podíl "koupit" hodnocení v průměru jen 73,2 %.

Apple - zisk na akcii

Apple (24. 1.)

V minulém čtvrtletí Apple investory zklamal, když reportoval nižší než očekávané tržby (dílem k tomu možná přispěla nenaplněná očekávání ohledně uvedení iPhonu 5). Zatímco tržby v oblasti chytrých telefonů by díky novému iPhonu 4S měly být nadále silné, u iPadů bude situace pravděpodobně horší kvůli úspěchu konkurenčního modelu Kindle Fire od Amazonu.

Zisk Applu by mohl meziročně vzrůst o téměř 55 % na 9,95 USD na akcii. Tržby podle analytiků porostou z 26,7 miliardy USD na 38,8 miliardy.

Naprostá většina analytiků (95,1 %) doporučuje akcie Applu k nákupu, čímž Apple drtivě poráží největších rivaly, kterým analytici udělili jen hodnocení "koupit". jen v 52,8 % případů.

reklama
reklama