10 důvodů, proč by akcie mohly dále posilovat

| redakce

Minulý týden byl pro akcie velice úspěšný. Investoři například pomohli indexu S&P 500 po mnoha měsících nad 1 300 bodů. Co zatím pohání letošní rally? A mohou tyto faktory působit i v dalších týdnech a měsících?

Růst - ilustrační graf

1. Americké finanční tituly se odrazily ode dna ze závěru roku 2011.

2. Analytici v posledních týdnech a měsících snižovali odhady výsledků. Americké firmy tak mají o něco snazší úkol predikce odborníků překonávat. Zatím se to sice nedaří tak jako v předchozích čtvrtletích, nicméně stále zhruba 50 % firem nechává odhady daleko za sebou.

3. Z Evropy nechodí strašidelné zprávy. Docela se povedly aukce dluhopisů, Řecko jedná a jedná, a i když je dluhová krize stále živá, na pár týdnů jako by média sledovala i něco jiného.

4. Zatím se nic hrozného neděje ani v Číně. Alespoň ne na titulních stránkách novin.

5. Euro zažilo dobrý týden. Tím pádem dolar oslabil, a peníze mohly natéct do akcií.

6. Zajímavé valuace amerických akcií. Při předpokládaném zisku na akcii indexu S&P 500 okolo 100 USD jsou velice zajímavé, ale k nákupům by "opravňovaly" i úrovně okolo 80 USD.

Jaké akciové strategie zvolit pro rok 2012? Jaké akciové strategie zvolit pro rok 2012? Výnosy státních dluhopisů na velkých vyspělých trzích se pohybují okolo 2 %. Pokud tedy chtějí ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama