Americká výsledková sezóna v plném proudu: Jaké firmy představí svá čísla začátkem týdne?

| redakce

I v příštím týdnu se s akcionáři o výsledky podělí řada významných firem z USA. Vybrali jsme pro vás jedenáct velkých amerických korporací, které budou reportovat do středy. Nebudou mezi nimi chybět Amazon, Exxon Mobil nebo Pfizer. Co od nich analytici podle Bloombergu za uplynulý kvartál očekávají?

Amazon.com (31. 1.)

Vánoční svátky pro Amazon znamenaly silný růst tržeb (v době mezi 1. listopadem a 26. prosincem se odhaduje zhruba 15% zvýšení). Čtvrté čtvrtletí bude navíc prvním obdobím, ve kterém by se měl promítnout pozitivní dopad uvedení žhavé novinky Amazonu – tabletu Kindle Fire - na hospodaření.

Zatímco tržby možná očekávání předčí, čistý zisk by měl být podle analytiků slabší kvůli přetrvávajícím reinvesticím do klíčových oblastí, jako jsou logistika, marketing a webové služby. Společnost se nadále snaží o rozšíření marketingového mixu a produktové řady s ohledem na potřeby zákazníků.

Dá se očekávat, že firmy jako Apple a Amazon budou expandovat zejména v segmentu digitálních médií. Obě zatím dominují trhu s elektronickými knihami a hudbou, segment online videa zatím ovládá Netflix. Program Amazon Prime během uplynulého kvartálu rozšiřoval svůj mediální obsah licenčními dohodami například s Disney-ABC Television. Dále firma oznámila exkluzivní kontrakty se Sony Pictures Television, Warner Brothers, BBC a ITV.

Amazon.com - čtvrtletní zisk a tržby
reklama
reklama