6 akcií na radarech amerických traderů

| redakce

Zapomeňte na tradiční způsoby hledání investičních příležitostí. Místo toho se výjimečně nechte strhnout davem. Od hedgeových fondů po menší investory se investoři dnes snaží najít v médiích odpověď na to, které akcie stojí v současnosti za pozornost. Koncept, který je známý jako "crowdsourcing", využívá masmédií k tomu, aby identifikoval nové trendy na trhu.

Crowdsourcing je již dlouho populární metodou v reklamním průmyslu, dává však velký smysl také jako investiční pomůcka. Koneckonců trh je zcela determinován nabídkou a poptávkou, takže může být docela výhodné mít povědomí o tom, jaká jména jsou právě v kurzu.

Někteří manažeři fondů se snaží využít sociální sítě jako Twitter k nalezení algoritmických obchodních příležitostí. Proč by to neměli zkusit i začínající tradeři? V následujícím seznamu naleznete šest na Googlu nejvyhledávanějších akcií a možnosti, jak tyto tituly obchodovat na základě technických ukazatelů.

FedEx Corporation

1. FedEx

Nejbližší hladina odporu: 84,50 USD

Nejbližší hladina podpory: 77,50 USD

Akcie nejznámější doručovatelské společnosti se po vyhlášení výsledků pohybují v mírně vzestupném trendu. Za 76% nárůstem zisku stál jeho hlavní obor podnikání, který byl dosud spíše zdrojem frustrace investorů.

FedEx je jednou z největších pozic investiční firmy Bridgewater Associates hedgeového manažera Raye Dalia a patří mezi akcie, které si v nedávné době přidal na seznam sledovaných také Jim Cramer.

First Solar

2. First Solar

Nejbližší hladina odporu: 40 USD

Nejbližší hladina podpory: N/A

Solární byznys byl pod značným tlakem po většinu minulého roku, když oslabovala poptávka hlavních odběratelů z eurozóny. Akcie výrobce solárních panelů First Solar byla zařazena na seznam 10 nejhorších akcií indexu S&P 500 a figurovala také mezi 5 akciemi, kterým se podle JP Morgan máte obloukem vyhnout.

Prodej nakrátko (short) tohoto titulu může být výborným způsobem, jak participovat na slabosti sektoru. Stop-loss by měl být nastaven na hladině rezistence 40 USD.

reklama
reklama