Akcie budou v příštích deseti letech lepší investicí než dluhopisy, míní burzovní veterán

| redakce

Akcie v příštích deseti letech překonají svou výnosností státní dluhopisy s 85-90% pravděpodobností. Pro CNBC to tento týden uvedl zakladatel společnosti Vanguard Jack Bogle. Vanguard spravuje ve svých fondech aktiva za jeden bilion dolarů.

"Americké dluhopisy vynášejí v průměru maximálně 3 %, když do portfolia zařadíte i nějaké ty firemní. Akcie jen na dividendách (v rámci indexu S&P 500) nabízejí výnos přes 2 %. Navíc akcie, respektive firmy, slibují růst zisků," vysvětlil Bogle. "Vláda nebo jiný vydavatel dluhopisu nemůže nabídnout o moc více, než že vyplatí smluvně daný kupón."

Bogle akciím věří. "Akcie ve svých výnosech zahrnují růst zisků firem, který by podle mě mohl být v průměru za rok okolo 5 %. To znamená společně s dividendami zhruba 7% výnos," potvrdil Bogle svůj dlouhodobý býčí pohled na akcie.

S&P 500, DAX: Technická analýza naznačuje spíše pokles S&P 500, DAX: Technická analýza naznačuje spíše pokles Očekáváme, že se index S&P 500 pokusí překonat nedávné lokální maximum okolo 1 466 bodů, ...

2. Investiční fórum: Řecko dováží nizozemská rajčata, politici pomáhají investorům a akcie mají šanci na další růst 2. Investiční fórum: Řecko dováží nizozemská rajčata, politici pomáhají investorům a akcie mají šanci na další růst Jaké vyhlídky má česká a světová ekonomika a kterým investicím se bude dařit nejlépe do ...

Zdroj: CNBC

reklama
reklama