Rally nekončí: 11 důvodů, proč stále věřit v růst cen akcií

| redakce

Americké akcie se v průběhu týdne vrátily do blízkosti svých několikaletých maxim. Vedle optimismu ohledně posunu ve věci španělské žádosti o mezinárodní pomoc jim pomáhá i výsledková sezóna. Řada analytiků je ovšem skeptická, protože akciová rally živená penězi z centrálních bank nemůže vydržet. Kontrariánská rada ovšem zní: "Vsaďte proti stádu!"

1. Analytici pesimističtí i na rostoucím trhu

Podíl nákupních doporučení klesá během celého letošního roku. Naposledy bylo tak málo nákupních doporučení v době, kdy index S&P 500 okupoval pozice okolo 1 200 bodů.

Pesimismus na trhu navzdory růstu cen

2. Kolaps během půl roku nehrozí

Crash Confidence Index z Yale School of Management je okolo 30 %, tedy zhruba na polovině hodnoty z doby vrcholu trhu v roce 2007. Podle průzkumu se při současných cenách nečeká prudký propad ani z poloviny tolik jako v roce 2007.

3. Negativní výhledy se v posledních letech nenaplňují

Průzkum mezi tisíci investory, který provedla společnost Franklin Templeton, ukázal velký rozdíl mezi očekáváními investorů a následnou realitou. 66 % lidí si myslelo, že index S&P 500 zakončí v mínusu rok 2009, 48 % si to myslelo o rok později, 53 % loni. Letošní pesimismus by ve světle posledních let mohl být další v řadě nenaplněných.

4. Lidé se tolik nedívají na CNBC

Některé populární relace (Squawk Box, The Closing Bell nebo Fast Money) zaznamenávají nejhorší sledovanost za poslední roky. Čím méně lidí sleduje finanční vysílání, tím menší pozornost trhy probouzejí mezi širokými vrstvami obyvatelstva. Špatná zpráva pro inzerenty, relativně dobrá pro trhy.

5. Magazín SmartMoney již jen online

Další mediální indikátor. Může samozřejmě především souviset s obecným odklonem od tištěných médií.

Když i u vašeho zubaře běží CNBC Když i u vašeho zubaře běží CNBC Informace z trhů na nás útočí stále více. Televize bývá už i v čekárně u ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama