Pořádná dividendová sprcha může přijít i v případě těchto firem

| redakce

Očekávání zvýšení daní v USA by mohlo být u mnoha firem katalyzátorem pro štědrou dividendovou politiku do konce roku. Společnosti, které sedí na hromadách hotovosti, nebudou mít možná už nikdy v budoucnu silnější pobídku k "nadělování vánočních dárků" svým akcionářům než letos.

Dividendová sprcha

1. ledna 2013 se má daň z dividend v USA výrazně navýšit. Pokud firma uvažuje o výplatě dividendy, má jedinečnou příležitost oznámit ji a provést do konce roku. Dá se tedy očekávat, že budou investoři v následujících dvou měsících svědky přívalu výplat mimořádných dividend.

S hrozbou vyšších daní je pravděpodobné, že firmy zvýší dividendu naráz ještě do konce roku na místo postupného navyšování v roce příštím. Může to znít čistě jako spekulace, ale pro korporace i investory jsou výhodnější vyšší dividendy letos než vysoce zdaněné v budoucnu.

Přestože se již konec roku nebezpečně přibližuje, konkrétní podoba zvýšení daní v USA není stále jasná. Firmy mohou čekat se svými rozhodnutími ohledně dividendové politiky do poslední chvíle. V případech, kde jsou insideři zároveň významnými akcionáři, si můžete být téměř jistí, že se výplata mimořádných dividend objeví na pořadu dne.

Následující společnosti spojují vysoké hotovostní rezervy a velký podíl insiderů vlastnících akcie.

Dell

Pohled do rozvahy firmy napovídá, že drží 7,80 USD hotovosti na akcii. Roční volné cash flow na akcii (i když klesá) je kolem 2 USD. Ve třetím čtvrtletí 2012 Dell vyplatil svoji první pravidelnou dividendu 8 centů na akcii. Firma generuje více hotovosti, než v současnosti potřebuje.

Zakladatel a šéf Michael Dell má nakoupeny akcie své firmy v hodnotě milionů dolarů, takže je nepravděpodobné, že by se kvůli zvýšení daní nechal připravit o dividendové výnosy.

Dell

Investoři se mohou v závěru roku těšit na dividendové žně Investoři se mohou v závěru roku těšit na dividendové žně Firmy ve Spojených státech budou ve zbytku roku 2012 oznamovat nadstandardní množství speciálních dividend. Obávají ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama