Konec doby Googlové? Na které akcie vsadit v době internetového převratu

| redakce

Něco se děje. Lidé méně vyhledávají, a to poprvé v historii internetu. Ukázala to čísla z září, kdy lidé meziročně vyhledávali na internetových vyhledávačích o 4 % méně. V posledních dvou letech se přitom růst počtu vyhledávacích dotazů zvyšoval pravidelně zhruba 10% tempem. Uvedla to mimo jiné společnost Macquarie Securities, která trh sleduje od roku 2006.

Odborníci na internetový byznys podobný vývoj již nějakou dobu předpokládali. Lidé se totiž z internetových stránek stále častěji přesouvají do mobilních aplikací. Jejich popularitu předpověděl mimo jiné i guru Steve Jobs před více než dvěma roky. "Lidé milují aplikace, kde nemusejí nic vyhledávat. Mají aplikace jako třeba Yelp."

Yahoo!

Špatná zpráva pro Yahoo!, které má na vyhledávání postavenou velkou část byznysu. Výsledky za třetí kvartál 2012 sice v tomto směru překvapily, sama šéfka firmy Mayerová ale jasně dala najevo, že budoucnost je v mobilech.

Yahoo!

Microsoft

Nic moc situace ani pro Microsoft, který v posledních letech utratil miliardy dolarů za to, aby dohnal Google, ovšem v oblasti, která má nejspíš to nejlepší za sebou.

Microsoft

Apple

Výborná situace pro Apple, který je již léta průkopníkem v oblasti mobilních zařízení i aplikací. Nejnověji spoléhá na iPad Mini a iPhone 5. Vyhledávání není jeho byznys.

Apple

Konec doby Applové aneb čtvrtá technologická éra za námi? Konec doby Applové aneb čtvrtá technologická éra za námi? Apple je nejcennější společností všech dob. Zásoby nové generace chytrého telefonu iPhone se vyprodaly během ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama