Apple výsledky zaostal za očekáváním, předvánoční období by ale mělo být skvělé

| redakce

Tržby Applu dosáhly ve třetím čtvrtletí 2012 36 miliard USD (naplnil odhady), zisk na akcii 8,67 USD (čekalo se 8,81 USD). Firma prodala více iPhonů a méně iPadů, než se čekalo (26,9 vs. 25,3 milionu, respektive 14 vs. 15 milionů). Prodalo se i méně Maců a iPodů.

Apple - prodeje za 3Q2012

Apple je konzervativní i ve výhledu zisku do konce roku (11,75 USD vs. očekávaných 15,45 USD). Firma nesplnila odhady, i tak jde ale o rekordní čtvrtletí v historii Applu. Dividenda 2,65 USD na akcii byla potvrzena.

Když firma představovala iPad mini a novou generaci standardního iPadu, uvedla, že se již nyní používá 100 milionů iPadů. V tu chvíli analytici upravili odhady prodejů iPadů ze 17,5 milionu na 15 milionů, i tak v této oblasti firma zaostala.

Podle managementu firmy by závěr roku mohl být opět rekordní. Apple nabízí nejlepší iPad, nejlepší iPhone, nejlepší iPod a nejlepší Mac v historii. Pokud budou chtít lidé před Vánocemi utrácet, firma má všechny důvody doufat, že shrábne velký podíl útrat za technologické novinky.

Konec doby Googlové? Na které akcie vsadit v době internetového převratu Konec doby Googlové? Na které akcie vsadit v době internetového převratu Něco se děje. Lidé méně vyhledávají, a to poprvé v historii internetu. Ukázala to čísla ...

reklama
reklama