Yardeni: Trh miluje odkládání apokalypsy, americké akcie do konce roku ještě posílí

| redakce

Ed Yardeni ze společnosti Yardeni Research je ohledně vývoje amerických akcií relativně optimistický, alespoň ve krátkodobém horizontu čtvrtého kvartálu. Jejich potenciál růstu odhaduje někde mezi 5 a 7 %.

Další tržní růst po odvrácení apokalypsy? Ed Yardeni se možná ptá správně

Navzdory řadě rizikových faktorů (fiskální útesu, euro-krize, zpomalující čínská ekonomika) by se index S&P 500 mohl podle Yardeniho dostat vysoko nad 1 500 bodů Hlavním tématem totiž v době, kdy centrální banky zaplavily trh penězi, budou výsledky (amerických) firem.

Zisky firem v indexu S&P 500 mohou v aktuální výsledkové sezóně, kterou naplno zahájí úterní výsledky Alcoy, mohou poprvé po třech letech mezikvartálně klesnout (na zhruba 100 USD), podle Yardeniho by ovšem v příštím roce mohly bez problémů vystoupat až ke 110, možná až ke 115 USD.

"P/E indexu S&P 500 by se mělo pohybovat zhruba okolo 14, když vezmeme v úvahu současné prostředí," uvedl Yardeni pro CNBC. "Býčí trh trvající od března 2009 lze považovat za sérii nárůstů, v níž obavy z apokalypsy střídají rally díky úlevě, že apokalypsa znovu nepřišla. Trh to miluje."

Výsledková sezóna v USA začíná. Růst zisků nečekejte Výsledková sezóna v USA začíná. Růst zisků nečekejte S&P 500 nadopovaný Bernankeho QE3 a jinými stimuly se přibližuje svému pětiletému maximu. Horší je ...

Zdroj: Yardeni.com

reklama
reklama