20 akcií, které má smysl sledovat po bouři Sandy

| redakce

Které akcie v minulosti těžily z přírodních katastrof v USA, a které naopak následky bouře Sandy pravděpodobně pošlou níže?

Pojišťovny

V mínusu do 2 % byly po většinu středečního obchodování akcie firem jako Travelers, Chubb nebo Allstate.

Je příliš brzy na to hodnotit škody po Sandy, ale půjde řádově maximálně o desítky miliard. Z nich pojištěná bude jen část, navíc škody způsobené vodou nejsou standardně součástí pojištění škod. V historii byl pokles zisku (realizace pojistek) u amerických pojišťoven zpravidla nákupní příležitostí, firmy totiž následně těžily z vyššího výběru pojistného. Krátkodobě tedy pravděpodobně palec dolů, ale s potenciálem růstu.

Potřeby pro kutily a opraváře

Není potřeba představovat firmy jako Home Depot nebo Lowe's. Ve středu posílily zhruba o 2 %. Historie potvrzuje, že by akcie firem z tohoto sektoru měly v příštích týdnech posilovat.

Čerpadla a generátory

Jedna z prvních věcí, která i českého investora se zkušenostmi se stoletou vodou v roce 2002 napadne. Akcie Generac Holdings ve středu během seance rostly o více než 20 %, výrobci čerpadel jako Xylem nebo Pentair byly více než 2 % v plusu. Také výrobce menších generátorů Briggs & Stratton okupoval zelené pixely na monitorech traderů.

Barry Ritholtz: Je čas se zbavit akcií, na 60 % nás čeká recese Barry Ritholtz: Je čas se zbavit akcií, na 60 % nás čeká recese Populární investor Barry Ritholtz vyprodává akcie. V minulosti přitom svými předpověďmi mnohdy odhadl další vývoj ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama