3 velká akciová témata na rok 2013 v USA

| redakce

Adam Parker, hlavní akciový stratég Morgan Stanley, předpokládá do konce roku 2013 spíše přešlapování amerických akcií s cílovou cenou 1 434 bodů u indexu S&P 500. Liší se tak například od Davida Kostina z Goldman Sachs, který věří v až 12 % posílení trhu. I Parker má ale více scénářů, a také tři důležitá investiční témata pro příští rok.

"Náš býčí scénář zahrnuje cílovou cenu pro index S&P 500 1 733 bodů, ten medvědí pouze s 1 135 body," píše Parker ve svém výhledu. "Na úrovní zisků na akcii počítáme s růste na 110,21 USD, což je ještě hluboko pod konsenzem trhu."

Vedle těchto dlouhodobých výhledů, které však jistě v průběhu roku doznají změn, označil Parker za zajímavá tři témata: akcie největších firem, dividendy a expozici v Číně.

Čína jako akciové téma

Vnímání Číny se v uplynulých měsících zlepšilo, tamní politici a centrální banka po zpomalení růstu HDP a po politické výměně pravděpodobně nezaváhají a podpoří růst velkými investicemi do infrastruktury i mírným uvolněním měnové politiky.

Mezi akcie firem, na které má Čína výrazný vliv, zařadil Parker například FedEx, Cummins, Apache, General Motors nebo Johnson & Johnson. Tyto tituly letos zaostávají za zbytkem trhu, ale v příštím roce by z nastartování rychlejšího růstu čínské ekonomiky mohly výrazně těžit.

Akcie s expozicí v Číně jsou levnější než ty zaměřené na USA

Ale také jsou oproti průměru výrazně "levnější".

Akcie s expozicí v USA v roce 2012 překonávají akcie firem zaměřených na Čínu

Dividendy

Dividendový výnos z akcií v indexu S&P 500 poprvé v historii překonal výnosy z trhu dluhopisů s vysokými výnosy (high yield), což indikuje, že investoři prahnoucí po relativně bezpečném výnosu se budou stále více přiklánět k dividendovým titulům. Firmy v USA mají navíc velké zásoby hotovosti a nízké výplatní poměry u dividend, což slibuje i další vlnu zvyšování dividend.

Dividendový výnos z indexu S&P 500 je vyšší než výnosy z high yield dluhopisů

To je ale překvapení! Wall Street je pro rok 2013 bullish na akcie! To je ale překvapení! Wall Street je pro rok 2013 bullish na akcie! Zatímco drobní investoři mají strach investovat do akcií, protože je světoví politici i ekonomové zásobují ...

Zdroj: Morgan Stanley

reklama
reklama