Kterou zlatou akcii vybrat?

| redakce

Cena zlata už třetí týden zhruba stagnuje, ovšem v budoucnu se dá předpokládat její další růst. Uvolněná měnová politika Fedu i ECB dříve nebo později vyvolá inflaci. Hospodářské oživení ve Spojených státech pak investory může inspirovat k hledání akcií, které jsou navázány nejen na zlato, ale i na další kovy v čele s mědí. Které firmy jsou v tomto smyslu zajímavé? A která by mohla mít ve srovnání s konkurencí navrch?

Společnost Freeport McMoRan Copper & Gold je v současnosti favoritem analytiků z Wall Street. Na základě ocenění o lepší ziskovosti by měla překonat konkurenční Goldcorp a Newmont Mining. Níže v grafech je vidět, že jsou akcie Freeport McMoRan Copper & Gold levnější podle P/E ze současných ročních zisků. Kromě toho má také lepší cashflow a některé další charakteristiky.

Freeport McMoRan Copper & Gold v uplynulém období varovala před nižší produkcí zlata i mědi, ovšem to už by v ceně akcií mělo být započítáno. Analytici na Wall Street předpokládají v roce 2012 pokles zisku na akcii na 4,28 USD (-11,6 %), aby v dalších dvou letech mohl vzrůst o 28,3 % a 3,5 %.

Při P/E okolo 11 a konzervativním výhledu zisku v roce 2013 5,43 USD by akcie Freeportu mohly stát zhruba 60 USD, což je zhruba 30% růstový potenciál.

Freeport-McMoRan Copper & Gold
  • 1
  • 2
reklama
reklama