Generální ředitelé, co stojí za to

| Matt Bolduc

Kteří generální ředitelé patří na Wall Street ke špičce? Podle mě jsou to především ti, kteří ze sebe vydali to nejlepší, aby ochránili zájmy akcionářů.

Jamie Dimon

3. Jamie Dimon, JPMorgan Chase

Generální ředitelé bank se obvykle nesnaží investorům zavděčit. Jamie Dimon Z JPMorgan Chase je ale bezesporu tím, kdo má můj velký respekt. Ve srovnání s konkurencí má tato banka jedno z nejlepších vedení na Wall Street. Dimon vede společnost, která bez větších ztrát přestála hypoteční debakl.

Co na něm osobně oceňuji, je neomalenost, upřímnost a jednání bez servítek. Ačkoli bývá považován za emotivního člověka, Warren Buffett o něm řekl: "Nikdy jsem ho neviděl rozhodovat se na základě emocí."

Přestože akcie banky od jeho nástupu do funkce v roce 2006 ztratily 5 procent, jde o skvělý výsledek. Ostatní banky, které málem zkrachovaly, totiž ztratily mnohem více (Citigroup 93 %, Bank of America 83 %). Za stejnou dobu JPMorgan Chase zvýšila zisky o 123 procent.

Akcie Bank of America a Citigroup zřejmě v blízké době převýší svým růstem akcie JPMorgan Chase, a to hlavně vzhledem k nízkým aktuálním cenám. Ale dobře vedená americká banka JPMorgan může investorům poskytnout solidní finanční expozici a alespoň nějaké bezpečí.

Banky: Které akcie jsou bezpečné, a kterým se vyhnout obloukem? Banky: Které akcie jsou bezpečné, a kterým se vyhnout obloukem? Pečlivě vybraná investice do bankovního sektoru může být v současné chvíli vysoce zisková, rizika však ...

reklama
reklama