Akcie: Má Nasdaq šanci překonat úroveň 3 000 bodů? Nová technologická bublina ve hře

| redakce

Technologický trh Nasdaq letos zatím posílil o více než 11 %. Velkou měrou k tomu přispívají akcie společnosti Apple, která v hlavním indexu 10% váhu. Ten se tak přiblížil hranici 3 000 bodů, nad kterou se obchodoval naposledy během smutného konce internetové bubliny v roce 2000. Má Nasdaq šanci letos tuto psychologickou hranici zdolat?

NASDAQ - 6 měsíců

Letošní vývoj technologického trhu Nasdaq bude záviset na mnoha okolnostech, dají se ovšem najít dva dominantní faktory, které jsou srozumitelné především pro drobné investory:

1. Udrží Apple růstovou trajektorii?

2. Co bude pro celý sektor znamenat vstup Facebooku na burzu?

Apple - 6 měsíců

Apple

Akcie Applu i firma jako taková mají před sebou velice složitý úkol - pokračovat v trendu, který možná loni ve třetím čtvrtletí trochu "zakopl", ovšem po výsledcích za kvartál čtvrtý znovu navnadil investory na "růstové hody".

Apple svými výsledky posadil Wall Street na zadek Apple svými výsledky posadil Wall Street na zadek Výrobce počítačů, mobilních telefonů a elektroniky Apple svými čtvrtletními čísly překonal na plné čáře odhady ...

Strategií Applu bylo vždy určovat trendy jak v mobilní komunikaci, tak v určování nových směrů (iPod, iPhone, iPad). Ve všech segmentech výroby mu narostla silná konkurence (Google, Amazon a další), letos proto investoři od Applu netrpělivě čekají další "bombu" - ať to bude iPhone 5 (v Číně už se samozřejmě prodává dávno), nebo revoluční přístup k televiznímu vysílání (Apple TV?).

  • 1
  • 2
reklama
reklama