Akcie: Když se Evropa a Střední východ budou "chovat slušně", čeká nás bez ohledu na firemní zisky raketová rally

| redakce

Hlavní akciový stratég společnosti BlackRock Bob Doll se pro televizi Bloomberg vyjádřil v tom smyslu, že bude zbytek letošního roku ve znamení řešení rizik. Pokud se eurozóna a Střední východ vydrží "chovat slušně", mohou se americké akcie podle indexu S&P 500 podívat na 1 550 bodů. "Nebude to o vývoji ziskovosti firem nebo růstu ekonomiky, ale o tom, zda se investoři přestanou bát," uvedl Doll.

Bob Doll

Akciová rally probíhá zatím za velice malého objemu obchodů. Hodně investorů se stále zdráhá "naskočit" do akciového vlaku, rizika číhající na ekonomiku jsou stále velká.

Stratégové doporučují: Uberte akcií v portfoliu!

"Zkraje roku jsme S&P 500 cílovali na 1 350, protože jsme věřili v dvojciferné procentní zhodnocení akcií," řekl Bob Doll. Pokud nebude uklidnění na evropském trhu krátkodobé, akcie podle něj bude čeká další výrazný růst.

"Nemám problém s akciemi okolo 1 550 bodů indexu S&P 500, když nezačne válka na Středním východě," pokračoval Doll ve vysílání Bloomberg TV ve svém býčím výhledu. Nízké objemy stratég považuje především za důkaz toho, že řada investorů čeká na výraznější korekci, po níž se bude snažit naskočit do růstového akciového závodu.

Diverzifikace akcií

Bob Doll aktuálně doporučuje nebát se cyklických titulů ze sektorů technologií a energetiky. "Investoři ovšem musejí portfolio také trochu vyztužit, například akciemi ze sektoru zdravotní péče," uvedl stratég investiční společnosti BlackRock. Především doporučuje firmy s dostatečnou volnou hotovostí.

"Sami držíme více bankovních akcií než před půl rokem, ale stále to není žádný výrazný podíl," zůstává Doll obezřetný i po výsledcích zátěžových testů 19 největších amerických bank.

Zátěžové testy amerických bank: Fraška, nebo měřítko stability? Zátěžové testy amerických bank: Fraška, nebo měřítko stability? Americká centrální banka minulý týden zveřejnila výsledky zátěžových testů devatenácti největších komerčních bank ve Spojených ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama