Akciový tip pro dlouhodobé investory, kteří milují dividendy a stabilní byznys

| Peter Voštinár

Jedním z hlavních měřítek při hledání dlouhodobé aktivní investice je pravidelný výnos. Které firmy vybírat? Takové, jejichž akcie vám nabídnou výnos, který bez problémů pokrývá inflaci, a navíc ponechává možnost zhodnocení samotné akcie. Nezřídka jde o velké firmy, tzv. blue chips, na nichž závisí chod globální ekonomiky. Jejich služby a produkty jsou specifické a jen těžko nahraditelné. Zamyslete se, co milujete vy, vaše rodina a známí, a udělejte si analýzu trhu.

Zmíněná inflace je důležitá I při dalším kritériu pro výběr akcie. Tím je schopnost dané firmy do ceny svého zboží nebo služeb právě inflaci zahrnout.

Takovou firmou je bezesporu největší síť maloobchodních prodejen v USA – Walmart. Firma navyšuje dividendu už 38 let, a to včetně let krizových. Akcie se například s loňským poklesem trhu během srpna vyrovnaly mnohem rychleji a lépe (klesly méně) než celý trh. Dividenda na dlouhodobé investory zkrátka funguje.

Walmart - dividenda

Celou analýzu k doporučení najdete ZDE: Skvělé akciové čtvrtletí téměř za námi: Bude letošní rok nakonec patřit dividendovým akciím? Skvělé akciové čtvrtletí téměř za námi: Bude letošní rok nakonec patřit dividendovým akciím? Během býčího trhu, kdy akciové trhy rostou, se investoři vyhýbají společnostem, které vyplácejí příliš vysoké ...

reklama
reklama