Pět akciových obchodů, které mají v současnosti na trzích smysl

| redakce

Růst akcií v posledních měsících vyhnal ceny některých titulů do výšin, na kterých přestávají být atraktivní. Z toho si ovšem nic nedělá John Buckingham, editor investičního bulletinu Prudent Speculator a manažer fondu Al Frank Fund. V současnosti hledá takové akcie, na které investoři během probíhající rally zapomněli a které jsou stále atraktivně oceněny.

1. Ponořte se do dividend

O dividendové tituly investoři podle Buckinghama mají zájem, a oprávněně. Dařilo se jim totiž v posledních letech velice dobře, a to při nižší volatilitě, než jakou zažil zbytek trhu.

Dividendové akcie: Investiční bublina, o které se nemluví

Líbí se mu proto hlavně velké společnosti (large caps). Tedy nic nového ani kontrariánského. V době přetrvávajících nejistot (Čína, Írán, arabské země a další) je pro ně ideální čas.

Věří například titulům, jako jsou železniční společnost Norfolk Southern, armádní dodavatel General Dynamics, síť lékáren Walgreen, Exelon Group ze sektoru utilit nebo "odpadová" společnost Waste Management.

General Dynamics

Nová vlna zpětných odkupů a vyšších dividend začíná, slibuje (si) akciový býk Nová vlna zpětných odkupů a vyšších dividend začíná, slibuje (si) akciový býk Thomas Lee z JPMorgan ani přes silný začátek roku nic nemění na svém býčím akciovém ...

reklama
reklama