Tento trend může znamenat skvělou budoucnost akcií

| redakce

Demografický vývoj ve Spojených státech je často zmiňován jako spíše medvědí faktor pro dlouhodobý vývoj akcií. Generace baby boomers se bude postupně zbavovat akcií, tedy rizikovější složky dlouhodobého portfolia, a přesune peníze do bezpečnějších aktiv, především do dluhopisů. Tobias Levkovich, stratég Citigroup, který patří k přesvědčeným býkům, tedy optimistům, co se akciového trhu týká, to ovšem vidí jinak. Podle něj nejde o baby boomers, ale o jejich děti. Ty totiž budou určovat dlouhodobý trend vývoje akciových trhů.

Býk

"Nová vlna investorů, kterou budou tvořit děti baby boomers, bude mít chuť a důvod investovat do akcií," píše Levkovich ve své aktuální zprávě. "Podobně na tom byli jejich rodiče v 80. letech."

Nová generace třicátníků

Vlna dnešních čerstvých třicátníků nezažila v roli investorů propad po internetové bublině v roce 2000. Mohou si pamatovat turbulence v uplynulých čtyřech letech, které ovšem po ročním strmém propadu pokračují tříletým býčím trhem.

Politika Fedu a dalších centrálních bank navíc hrozí dříve nebo později vyšší inflací, kterou výnosy dluhopisů zemí jako Německo nebo USA mnohdy ani nepokrývají.

To se týká i řady fondů, které v současnosti silně zaostávají za akciovým trhem, svými dluhopisovými portfolii nemají šanci svým podílníkům zajistit zajímavé zhodnocení. I fondy proto podle Levkoviche budou časem investovat "odvážněji".

Warren Buffett: Dluhopisy mě nezajímají, akcie jsou mnohem lepší Warren Buffett: Dluhopisy mě nezajímají, akcie jsou mnohem lepší Miliardář Warren Buffett dává akciím přednost před dluhopisy i před zlatem. Nízké výnosy z "bezpečných" ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama