10 akcií s nadprůměrným dividendovým výnosem

| redakce

Investoři se v dobách, kdy narůstá averze k riziku, uchylují do amerických státních dluhopisů. Vzhledem k nízkým výnosům, jaké v minulých letech bondy nabízely, to však není zrovna doporučeníhodná investiční strategie. Jako mnohem lepší se jeví sázka na akcie finančně silných společností s vysokými (a rostoucími) dividendami.

S nejkvalitnějšími firmami můžete díky silným ziskům kromě výplaty stabilních dividend participovat také na zhodnocení ceny akcií. Za zmínku navíc stojí, že za posledních 80 let představovaly dividendy 45 % výnosů z akcií v indexu S&P 500.

Následující výběr zahrnuje společnosti slibující dlouhodobý růst s tržní kapitalizací nad 5 miliard, finančními fundamenty nejníže stupně B a dividendovým výnosem mezi 5 a 8 %.

10. Exelon

Je největším provozovatelem atomových elektráren v USA a distributorem elektrické energie a zemního plynu. V tomto kvartálu se očekává fúze s Consolidated Energy. Nově vzniklá společnost bude největším americkým producentem energií a druhým největším distributorem elektřiny a zemního plynu. Fúze byla schválena akcionáři obou firem a získala souhlas většiny komisí. Žádost o schválení Federální energetickou regulační komisí je teprve posuzována.

Exelon

9. Health Care REIT

Očekává se, že nezávislý nemovitostní investiční trust se zaměřením na budovy zdravotnických zařízení letos vygeneruje zisk 1,31 USD na akcii. Další rok by zisk mohl zaznamenat až 19% růst.

Health Care REIT
reklama
reklama