Středečním výsledkům budou vévodit Halliburton, Qualcomm a American Express

| redakce

Ve středu se z významných amerických firem chystá oznámit výsledky Halliburton, z farmaceutického sektoru se představí Abbott Laboratories, technologie zastoupí Qualcomm, finanční sektor American Express a BlackRock a nebude chybět ani internetový obchod eBay. Z přehledných grafů můžete vyčíst, jaké čtvrtletní tržby a zisk očekávají analytici oslovení agenturou Bloomberg.

Halliburton - čtvrtletní zisk a tržby

Halliburton

Halliburton je jednou z největších společností poskytujících služby v oblasti těžby ropy a zemního plynu. Je lídrem sektoru a magazínem Fortune byl nedávno zařazen na seznam nejobdivovanějších světových společností pro rok 2012.

Firma benefituje z rostoucí poptávky po těžbě břidlicové ropy z hlubinných vrtů, což se projevuje na zlepšených finančních výsledcích.

Hlavním rizikem jsou pro společnost zatím nedořešené spory ohledně havárie v Mexickém zálivu, což je také jediný patrný důvod pro nízké valuace jejích akcií. Investoři obchodují Halliburton výrazně pod cenou jeho konkurentů - P/E se pohybuje jen kolem 9. Dividendový výnos je 1,1 %.

BlackRock

BlackRock - čtvrtletní zisk a tržby
reklama
reklama