Čtvrteční výsledky budou ve znamení dvou velkých amerických bank a technologií

| redakce

Kromě velkých amerických bank se ve čtvrtek chystá oznámit výsledky řada dalších firem z indexu S&P 500. Vybrali jsme pro vás ty nejvýznamnější a nabízíme odhady zisku a tržeb podle analytiků oslovených Bloombergem, jako obvykle v přehledných grafech.

Baxter - čtvrtletní zisk a tržby

Baxter (19. 4.)

Farmaceutický Baxter loni rekordně investoval do výzkumu (946 milionů USD – 7 % z celkových tržeb). Nepřestává inovovat a zdokonalovat produktové portfolio, vyvíjí účinnější léky na chronické nemoci jako hemofilii, Alzheimerovu chorobu, problémy imunitního systému nebo ledvin.

Rozvoj inovací urychluje řada akvizic a obchodních partnerství. Umožňují Baxteru diverzifikovat produktové portfolio a využívat klíčových vědeckých, výrobních a komerčních výhod, které z expanze plynou.

Baxter stabilně vykazuje nadprůměrný růst zisku a dividend. Tržby se loni zvedly o 8 %, čistý zisk dokonce o 58 %. Pozitivní vývoj zaznamenaly i marže, které se zvýšily hlavně díky redukci nákladů. Probíhá navíc program zpětného odkupu akcií.

Philip Morris (19. 4.)

Výsledky Philip Morris International budou tradičně zajímat i investory na pražské burze, protože v rámci výsledkové zprávy může být naznačeno leccos o vývoji prodeje cigaret v Evropě včetně České republiky.

 Philip Morris - čtvrtletní zisk a tržby
reklama
reklama