Vrchol výsledkové sezóny je tady: V úterý reportuje Apple!

| redakce

Nejsledovanějším reportem příštího týdne budou v úterý čísla společnosti Apple. Investoři však nejsou živi jen Applem, v pondělí se s akcionáři o své výsledky podělí energetický gigant ConocoPhillips a v úterý kromě Applu také 3M, AT&T, U. S. Steel nebo United Technologies.

ConocoPhillips - čtvrtletní zisk a tržby

ConocoPhillips (23. 4.)

Akcie ConocoPhillips jsou preferovány hlavně investory orientovanými na výnos, nabízejí stálý jak růst zisku, tak dividend. K plánovanému odštěpení rafinérské divize Phillips 66 by mělo dojít 30. dubna - současní akcionáři ConocoPhillips získají jednu akcii Phillips 66 za každé dvě aktuálně vlastněné v ConocoPhillips.

Generální ředitel Ryan Lance má v úmyslu navýšit dividendu jako kompenzaci za podprůměrné tempo růstu produkce ropy a zemního plynu. Pro rok 2012 management plánuje zpětné odkupy akcií v hodnotě 10 miliard USD, program bude z velké části financován prodeji aktiv. Dále se Lance zavázal k tomu, že bude vyplácet 20 až 25 % provozního cash-flow ročně na dividendách - v roce 2012 by měly být vyplaceny 3 až 4 miliardy USD.

Pokud by při současném počtu akcií byla udržena aktuální výše dividendy 2,64 USD ročně, dividendový výnos by dosáhl 4,60 % (21,3 % provozního cash flow). Snížení počtu akcií skrze zpětné odkupy může dividendový výnos ještě výrazně navýšit.

Projekce jsou založeny na spíše stagnující ceně zemního plynu. Agresivní krátkodobá taktika ve využití hotovosti a prodejů aktiv k udržení dividend může omezit flexibilitu v budoucnu. Stejně tak by mohl dlouhodobé plány dividendové politiky překazit pokles ceny ropy. To jsou však rizika pro řadu dalších akcií s vysokým dividendovým výnosem - pokud zůstanou ceny kolem aktuálních úrovní, dividendový výnos ConocoPhillips v roce 2013 přesáhne 5 %.

3M (24. 4.)

3M - čtvrtletní zisk a tržby
reklama
reklama