Caterpillar, Boeing a další představí své výsledky ve středu

| redakce

Středa bude ve znamení velkých firem ze strategických oblastí amerického průmyslu. Kromě Caterpillaru a Boeingu budou reportovat hospodářské výsledky Northrop Grumman a General Dynamics. Z technologií a telekomunikací přijdou na řadu Sprint Nextel a Motorola Solutions, farmaceutický sektor zastoupí Eli Lilly. Těšte se také na čísla Nasdaq OMX a Harley-Davidson.

Caterpillar - čtvrtletní zisk a tržby

Caterpillar

Společnost má za sebou dlouhou historii stabilních zisků, pro letošní rok se očekává 15% růst. Pokud se budou navíc ekonomické podmínky zlepšovat, firmy začnou modernizovat své vybavení, což zatím kvůli zhoršenému výhledu ekonomiky oddalovaly. Caterpillar rozšiřuje svou působnost na emerging markets a jeho akcie jsou velmi populární mezi hedgeovými fondy - za poslední rok vzrostl počet fondů držících akcie Caterpillaru o 20 %.

Mezi nedávnými akvizicemi figuruje převzetí Bucyrusu (dohoda z roku 2011 v hodnotě 8,8 miliardy USD). Záměrem akvizice byla snaha zlepšit pozici společnosti na těžařských trzích, jelikož nabízejí potenciál velkého růstu díky silné poptávce z mladých trhů (zejména Číny a Indie).

Rizikem pro Caterpillar zůstává případné zpomalení ekonomiky. Společnost nabízela ovšem i během recese stabilní dividendu. Navyšovala ji v posledních 18 po sobě jdoucích letech, proto se dá očekávat vzestup i nadále. Výplatní poměr je kolem 24 %, dividendový výnos 1,7 %.

Caterpillar se v současnosti obchoduje za 14,5násobek zisků a je oproti svým nejbližším konkurentům atraktivně oceněn. Průměrné P/E pro strojírenský průmysl je 22,05.

Harley-Davidson

Harley-Davidson - čtvrtletní zisk a tržby
reklama
reklama