Čtvrtek bude patřit spotřebnímu sektoru v čele s PepsiCo. Reportuje ale například i Exxon Mobil

| redakce

Ve čtvrtek nás čeká další várka amerických výsledků. Kromě technologického Amazonu, tabákové Altrie, ropného Exxonu a potravinářské společnosti PepsiCo zveřejní svá čísla mimo jiné také Colgate-Palmolive, Starbucks, United Parcel Service, Time Warner Cable, CME Group, Moody's, Bristol-Myers Squibb a Lockheed Martin.

Amazon.com - čtvrtletní zisk a tržby

Amazon.com

Mezi roky 2009 a 2010 zažily akcie Amazonu strmý růst z 50 na 246 USD, loni však investoři mírně vystřízlivěli, akcie se obchodují okolo 190 USD. Přesto se firma stále obchoduje za téměř 140násobek zisků (!) bez smysluplnějšího odůvodnění. Za poslední tři roky vykazovala průměrný růst čistého zisku kolem 14 %, zatímco například Apple 65 % (s P/E kolem 16).

Spekulanti na pokles Amazonu tvrdí, že se firma soustřeďuje na krátkodobý růst tržeb a cash flow - jejich více než 30% růst proto prý není racionálním důvodem pro aktuální vysoké valuace.

Díky technologiím e-commerce, efektivní logistice a daňové optimalizaci může Amazon nabízet na trhu své produkty za výhodné ceny a rozšiřovat svou zákaznickou základnu. Úspěch Kindle Fire umožní Amazonu prodávat více digitálního obsahu levněji. Amazon tak úspěšně drtí konkurenci kamenných obchodů s knihami, hudbou a dalším zbožím.

Amazon Web Services navíc nedávno otevřel nový online trh, kde mohou firmy nakupovat software. Podle odhadů National Retail Federation by online tržby Amazonu měly vzrůst z 210 miliard USD na 250 miliard USD v roce 2014.

Lockheed Martin

Lockheed Martin - čtvrtletní zisk a tržby
reklama
reklama