Největší současná rizika pro akciové trhy

| redakce

Nový hlavní stratég BMO Capital Markets Brian Belski zveřejnil svůj akciový výhled. Předpokládá, že by růst amerických akcií mohl vytrvat a vytvořit dlouhodobější býčí trend. V krátkodobém horizontu na investory číhají mnohá rizika. Index S&P 500 vidí Belski koncem roku na 1 425 bodech. Ve své analýze označil několik příležitostí, ale více rizik pro akciové trhy.

Silná pozitivní překvapení výsledkové sezóny

Většina analytiků očekává, že firmy během výsledkové sezóny investory pozitivně překvapí. Pokud mnoho firem předčí odhady analytiků výrazněji, může to ohrozit defenzivní portfolia a vyvolat opětovnou poptávku po cyklických titulech. I růst může být pro někoho rizikem.

Mír a diplomatické řešení situace na Blízkém východě

I když se dosažení diplomatického urovnání situace na Blízkém východě (zejména mezi Íránem a Izraelem) zdá být nedosažitelné, mohlo by případně znamenat silný impulz k růstu akcií.

Art Cashin: Když se v Íránu začne válčit, Dow může za den ztratit 1 000 bodů Art Cashin: Když se v Íránu začne válčit, Dow může za den ztratit 1 000 bodů Uznávaný trader z "týmu" UBS Art Cashin nedávno pro server KingWorldNews.com vyjádřil v několika málo ...

Čínské přistání nebude tvrdé

Klíčová pro Čínu bude udržitelnost, ne pouze rychlost ekonomického růstu. Pozitivní vývoj inflace a ekonomiky by proto mohl být pro akcie stejně silným impulzem jako případný mír na Blízkém východě.

Čína zpomaluje. Bude se to líbit Západu? Čína zpomaluje. Bude se to líbit Západu? Jeden z hlavních motorů světového růstu zpomaluje. Na první pohled špatná zpráva z Číny, která ...

reklama
reklama