Americká výsledková sezóna v plnému proudu: Na řadu přijdou Pfizer a energetické společnosti

| redakce

Pondělní a úterní výsledky budou ve Spojených státech hlavně ve znamení energií, ale představí se i spotřební sektor, farmacie nebo finance. V pondělí reportují mimo jiné Anadarko Petroleum, Loews a NYSE Euronext, v úterý pak Avon Products, Emerson Electric, Chesapeake Energy a Pfizer. Dosažené a očekávané výsledky přinášíme jako obvykle v přehledných grafech.

Anadarko Petroleum - čtvrtletní zisk a tržby

Anadarko Petroleum (30. 4.)

Diverzifikovaná energetická společnost se zaměřením na zemní plyn a ropu. Ziskovost i valuace celkem věrně odrážejí vysoký dluh, který firma nabrala kvůli výzkumu a testování. Poměr dluhu ke kapitálu je 45 %, nové vedení společnosti by jej chtělo v blízkém horizontu srazit na 25 až 35 %. Kapitálové investice do hlubinné těžby z posledních let by však firmě měly přinést postupný stabilní růst. Finančně není Anadarko tak silné jako například konkurenční Apache, jejíž úvěrový rating od Morningstar je A+, zatímco Anadarka BB+.

Volatilita ceny ropy a zemního plnu zůstává hlavním důvodem nejistoty okolo energetických společností. Především kvůli poklesu cen zemního plynu Anadarko snižuje pozice v tomto segmentu. V následujícím roce management očekává, že bude 90 % těžby zemního plynu zaměřeno na kapalné alternativy (liquid-rich), což by mělo snížit "suchou" produkci o 3 MMBOE.

Hlavní důraz dnes samozřejmě Anadarko klade na ropu. Ceny by se i v medvědích výhledech měly průměrně v roce 2012 pohybovat kolem 118 USD za barel, býci dokonce počítají se 130 USD. Investice Anadarka tak v blízké době poplynou spíše na upevnění pozice na trhu s ropou. Důraz na těžbu zemního plynu bude klesat.

Loews (30. 4.)

Loews - čtvrtletní zisk
reklama
reklama