Americké akcie mohou pokračovat ve směru býčích rohů

| redakce

Americké akcie v historii odměňovaly investory nejvyššími výnosy právě v průběhu dubna. A letošní rok by neměl být výjimkou, ačkoli první čtvrtletí bylo nejlepší od roku 1998 a akciové indexy hned zkraje dubna překonaly čtyřletá maxima.

"Historicky je duben pro akcie vynikající měsíc, v posledních pěti letech to platilo beze zbytku," ladí investory na optimistickou notu Ryan Detrick, stratég z Schaeffer's Investment Research. "Z pohledu sezónnosti nás tedy čekají hodně býčí týdny."

S&P 500 - statistika posledních 5 let v jednotlivých měsících

Za posledních deset let pak index S&P 500 dokázal v průměru posílit o 2,2 %. Byl tak nejlepším měsícem v roce.

Kdy v dubnu nakupovat americké akcie? Kdy v dubnu nakupovat americké akcie? První čtvrtletí je za námi. Co přinesl poslední měsíc, tedy březen v souvislosti s pivoty ...

Na rozdíl od předchozích let ovšem akcie zahájily duben po vynikajícím druhém kvartálu, kdy hlavní americký akciový index posílil o rovných 12 %. Podle Detricka mají ovšem akcie potenciál dále růst, především díky stále solidním výhledům ziskovosti firem - výsledková sezóna naostro začíná příští týden výsledky Alcoy nebo JPMorgan - a dobrým číslům z americké ekonomiky.

Americká ekonomika pomáhá akciím

"Vývoj americké ekonomiky je stále otevřenou otázkou, ovšem nelze pochybovat o solidní úrovni výroby a lepších podmínkách na trhu práce," pokračuje Ryan Detrick. "To by mělo ještě podpořit ceny akcií." Cílovou cenu indexu S&P 500 ke konci roku 2012 drží na 1 525 bodech.

  • 1
  • 2
reklama
reklama